Jazda na motorke v súčasnosti predstavuje bezpečnejšie ako aj komfortnejšie možnosti. Nielen z hľadiska kvalitných a prepracovaných moto-prilieb, ale tiež z technologického pohľadu, ktoré zastupujú čoraz populárnejšie interkomy. Tie poskytujú oceniteľné vlastnosti či už pre samotného jazdca alebo pre skupinu, s ktorou pravidelne jazdíte. K tým najznámejším sa v súčasnosti radí intercom sena.
V stručnosti ide o veľmi praktické komunikačné prostredky, ktoré si však zaslúžia širšiu charakteristiku.
Totiž aj tieto produkty sa dokážu vzájomne líšiť a poskytovať odlišný zážitok z jazdy (a komunikácie). Úlohu zohráva napríklad už len fakt, či sa rozhodnete pre káblový alebo naopak bezdrôtový interkom.
A prakticky tak, ako aj u väčšiny dnešných produktov, je výhodou, ak siahneme po tých bezdrôtových. Spravidla disponujú bluetooth pripojením a káble vám nezavadzajú pod prilbou. Zato ale predstavujú o niečo náročnejšie napájanie a tiež vyššiu cenu.
Pre tých, ktorých takéto zariadenie eštelen zaujalo a hľadajú cenovo nižšiu alternatívu, sú samozrejme dostupné tie, čo využívajú káblové napájanie. Nevýhodou je možno horší komfort, ale funkčnosť v podstate veľmi dobrá. Ideálne riešenie pre komunikáciu jazdca so spolujazdcom.
Interkomy umožňujú prepojenie s mobilom či ďalšími interkomami.
Zásluhu na tom má už spomenuté pripojenie bluetooth, ktorá sa tak dá prepojiť okrem iných interkomov takisto so smartphonom. Dnes už ide o známe využitie najmä v prípade komunikácie jazdca s jazdcom (jednej motorky s druhou). Tu je ale faktorom dosah pripojenia. Ak je tento dostatočný, takto vzájomne dokáže komunikovať až niekoľko zariadení, čo už ale záleží od toho, či nimi disponujú aj ďalší jazdci. Vo všeobecnosti sa však jeden interkom dokáže prepojiť ešte s ďalšími šiestimi zariadeniami.
- Takáto komunikácia nemusí plniť len význam bezduchého klábosenia, ale parťáci vás napríklad môžu informovať o stave na cestách pred vami.